Logo

Simán legyőztük a Fradit

A Mol Liga-negyeddöntő első mérkőzésén fölényes sikert aratott csapatunk a Ferencváros ellen, 5:1-re nyert. A Jégpalotában megrendezett találkozó előtt a Nemzeti Sportban azt firtatták, hogy vajon nem lesz-e hátrány csapatunk számára, hogy hétvégén négy játékosunk is a válogatottban szerepelt, miközben a Fradiból csak egy jégkorongozó kapott meghívást. Hüffner Adrián cáfolta a felvetést, sőt, azt hangsúlyozta, hogy csak előnyükre vált a válogatottbeli szereplés.

Nos, Adriánnak egyértelműen igaza volt, hiszen csapatunk sima győzelmet aratott. Igaz, nehezen lendültünk bele a játékba, bár ez a Fradira is igaz volt. Persze lehet, hogy inkább a mindkét csapatra jellemző fegyelmezettség miatt nem született gól majdnem a második harmad közepéig. A mérkőzés elején kiállításra is alig került sor, láthatóan mindkét együttes nagyon összpontosított arra, nehogy előnybe hozza ellenfelét.

A gólcsendet a Vasas törte meg Lubomir Sabol jóvoltából, aki egy emberelőnyös helyzetet értékesített. A második találatunkat is egy légiósunk – Libor Pavlis – szerezte, az előkészítésben Gergely Csabán kívül finn játékosunk, Marko Makinen is szerepet vállalt. Ezt követően már gyakrabban sorjáztak a gólok, a második harmadot 3:0-lal zártunk, a játékrész utolsó gólját Popovics Patrik szerezte.

A sérülés és eltiltás miatt három kulcsjátékosát – Gröschl Tamás, Sille Tamás és Berta Ákos – nélkülöző Vasas az utolsó harmadban is folytatta jó játékát, Szappanos Dávid és Gergely Csaba gólja után már 5:0-ra vezetett csapatunk. Már-már azt hihettünk, megismétlődik a szezon egyik legnagyobb győzelme, a 8:0-s Fradi elleni siker eredménye, ám csapatunk valószínűleg már a másnapi derbire tartalékolta erejét, miközben Galló Illés révén a Ferencváros azért megszerezte becsületgólját.

2010. 12. 21. kedd 19:00        Vasas HC-FTC-Orangeways  5:1 (0:0, 3:0, 2:1)

Gólok:

28:04 1:0 Vasas HC gól: 16 Sabol Lubomir      (7 Fodor Csanád)

37:45 2:0 Vasas HC gól: 15 Pavlis Libor      (8 Gergely Csaba, 44 Makinen Marko)

38:11 3:0 Vasas HC gól: 10 Popovics Patrik      (76 Sándor Szilárd)

49:58 4:0 Vasas HC gól: 90 Szappanos Dávid      (33 Svasznek Bence, 16 Sabol Lubomir)

53:29 5:0 Vasas HC gól: 8 Gergely Csaba      (15 Pavlis Libor, 44 Makinen Marko)

57:48 5:1 FTC-Orangeways gól: 84 Galló Illés      (37 Bontovics Márton, 83 Székely Mádai László)

Kiállítások:

09:14 2p. 09:14-11:14 TEAM (Vasas HC) – (TOO-M – túl sok játékos a jégen)

26:36 2p. 26:36-28:04 84 Galló Illés (FTC-Orangeways) – (INTRF – akadályozás)

30:28 2p. 30:28-32:28 7 Fodor Csanád (Vasas HC) – (TRIP – gáncsolás)

33:01 2p. 33:01-35:01 9 Hoffmann Attila (FTC-Orangeways) – (HOOK – bottal akasztás)

37:38 2p. 37:38-39:45 37 Bontovics Márton (FTC-Orangeways) – (INTRF – akadályozás)

42:29 2p. 42:29-44:29 8 Ványi Gergő (FTC-Orangeways) – (HOOK – bottal akasztás)

43:15 2p. 43:15-45:15 15 Pavlis Libor (Vasas HC) – (HI-ST – magas bottal való játék)

48:34 2p. 48:34-50:34 80 Szajbert Krisztián (Vasas HC) – (ROUGH – durva játék)

48:34 2p. 48:34-50:34 27 Dancsfalvi Norbert (FTC-Orangeways) – (HI-ST – magas bottal való játék)

55:52 2p. 55:52-57:48 96 Szirányi Bence (Vasas HC) – (ELBOW – könyökhasználat)