Logo

Újabb könnyed győzelem az FTC ellen

Magabiztosan állhatott ki a Ferencváros ellen csapatunk a Mol Liga-negyeddöntő párharc második mérkőzésén, mert amíg a Fradit sérülések tizedelték, addig nálunk volt egy visszatérő, az eltiltás után újra jégre lépő Sille Tamás.

A rajt azonban a vártnál is jobban sikerült, mert amíg kedden az első gól a 29. percben született, addig a szerdai találkozón az első harmadot 5:0-ás előnnyel zártuk. Nem csoda, hogy a Fradi kapust cserélt, Budai Krisztiánt a tavaly még nálunk játszó, fiatal Pleszkán József váltotta. A góljaink különlegessége egyébként az volt, hogy egy kivétellel mindegyiket öt az öt ellen szereztük, a maradék egyet pedig emberhátrányban.

Az első gólig csupán az ötödik percig kellett várni, akkor Hüffner Adrián, Popovics Patrik és Somogyi Balázs volt a pakk útja, a junior vb-t is megjárt Somogyi szép gólt ütött. A második találatunkat Marko Makinen úgy szerezte, hogy csapatunk emberhátrányban játszott, finn légiósunk góljához a szerencse is nagyban hozzájárult. Gergely Csaba találatát légiósaink, Marko Makinen és Libor Pavlis készítették elő. A negyedik gólunk volt a mérkőzés legszebb találata: Maszlov Szergej távoli lövése a felső léc alatt landolt. És még nem volt vége a gólzápornak, 15 másodperccel az első harmad vége előtt Libor Pavlis talált be.

Senki sem gondolta volna, hogy a gólzáporos első harmad után a következőben egyszer sem találunk be, míg a Fradi azért egy góllal jelezte: nem szabad elkényelmesedni. Jánosi Csaba több mint negyedórás gólcsend után ütött gólt, érdekes, hogy a Fradi is öt az öt ellen volt eredményes. Ebben a játékrészben egyébként már Pleszkán József védte a Ferencváros kapuját, de messze nem csak rajta múlt, hogy a Vasas nem szerzett gólt, néhány fokozattal lejjebb kapcsolt csapatunk.

Az utolsó harmadban aztán újra jobban igyekeztünk, Fodor Csanád és Szappanos Dávid előkészítése után Lubomir Sabol talált be Pleszkán kapujába, jó tíz percre rá Szappanos volt eredményes, mindkét gólnál a teljes csapatok játszottak mindkét oldalon, a Fradi szépítő góljánál azonban emberhátrányban játszottunk (7:2). A végeredményt Szirányi Bence állította be, a támadás Szappanos Dávidtól indult, aki nagyon aktív volt ezen a találkozón. Ebben a harmadban ugyan nem játszottunk annyira jól, mint az első játékrészben, de azért megmutattuk, esélye sincs a Fradinak.

A párharc következő mérkőzését vasárnap rendezik a Fradi pesterzsébeti otthonában, ha nyer együttesünk, 3:0-ra hozza a párharcot, és az elődöntőbe jut.

Risto Kurkinen: – Az első harmad nagyon jól sikerült, a második nem igazán, a harmadikkal megint csak nem volt gond. A Fradi meg nem adott gólja szerintem bent volt, de nem láttam pontosan, egyébként úgy gondolom, nem ez számított, mert sokkal jobbak voltunk az elején, legfeljebb akkor 5:1 és nem 5:0 az első harmad vége. Vasárnap kemény meccsre számítok, mivel ez lesz a Fradi utolsó lehetősége, és nyilván mindent belead majd.

2010. 12. 22. szerda 19:00      Vasas HC-FTC-Orangeways  8:2 (5:0, 0:1, 3:1)

Gólok:

05:25 1:0 Vasas HC gól: 9 Somogyi Balázs      (10 Popovics Patrik, 28 Hüffner Adrián)

09:12 2:0 Vasas HC gól: 44 Makinen Marko      (96 Szirányi Bence)

11:32 3:0 Vasas HC gól: 8 Gergely Csaba      (15 Pavlis Libor, 44 Makinen Marko)

15:42 4:0 Vasas HC gól: 91 Maszlov Szergej

19:45 5:0 Vasas HC gól: 15 Pavlis Libor      (44 Makinen Marko, 10 Popovics Patrik)

36:17 5:1 FTC-Orangeways gól: 13 Jánosi Csaba      (9 Hoffmann Attila, 45 Kiss Gábor)

43:41 6:1 Vasas HC gól: 16 Sabol Lubomir      (90 Szappanos Dávid, 7 Fodor Csanád)

54:00 7:1 Vasas HC gól: 90 Szappanos Dávid      (16 Sabol Lubomir, 91 Maszlov Szergej)

55:20 7:2 FTC-Orangeways gól: 37 Bontovics Márton      (13 Jánosi Csaba, 14 Vychodil David)

59:02 8:2 Vasas HC gól: 96 Szirányi Bence      (16 Sabol Lubomir, 90 Szappanos Dávid)