Logo

Keserű születésnap: Vasas-UTE 11:0 (5:0,4:0,2:0)

A legutóbbi UTE elleni meccs (12:1) után Ancsin János, az újpestiek mestere – aki tegnap ünnepelte születésnapját – azt nyilatkozta: „Inkább a vírustól kaptunk ki, mint a Vasastól…”. A Jégpalota közönsége kíváncsian várta, hogy vírus nélkül mekkora a különbség a két csapat között.

Gergely Csaba nem sok időt adott a nézőknek az elhelyezkedésre, a szurkolóbb szomjasabb része még a büfében volt, amikor centerünk – a 35. másodpercben – megszerezte a vezetést. A mérkőzés képe hatvan percen keresztül ugyanaz volt; a Vasas HC támadott, az UTE védekezett. A hazaiak gyakran kínosan hosszú ideig eldugták a korongot a lilák elől, a Vasas csatárai egymással akartak gólokat lövetni, így gyakran túlkombinálták az akciókat. Így is 5:0 volt az első harmad után az eredményjelzőn, Gergely Csaba után még Wéber Zsolt (kétszer), Kangyal Balázs és Libor Pavlis volt eredményes.

A második harmad négy gólján Berta Ákos, Szirányi Bence és Marko Makinen osztozott, a finn csatár duplázni tudott. A harmadik játékrészt Szirányi Bence gólja nyitotta, majd emberelőnyből – Lubomir Sabol gyönyörű passza után – Hüffner Adrián volt eredményes.

A csapat négy csatársorral és hét hátvéddel játszott, Kiss Tamás hibátlanul védte végig a mérkőzést.

A játékosoknak a mai meccset gyorsan el kell felejteni, vasárnap Székesfehérváron egy megerősített farm csapat ellen kell begyűjteni a három pontot.