Logo

Újabb sima győzelem a vb-n

Második mérkőzésén is sima győzelmet aratott az U20-as divízió II-es világbajnokságon a magyar válogatott. A csíkszeredai csoportban Bob Dever együttese a házigazda Romániával csapott össze.

Három magyar kiállítással indult a meccs. Ebből Farkas Tamás és Vay Ádám kisbüntetését mindössze 12 másodperc választotta el egymástól, azaz a 10. percben kettős emberhátrányba kerültünk. A román válogatott azonban nem tudott élni a lehetőséggel. Nem úgy a mieink: a 15. percben mi kerültünk dupla fórba, ráadásul a másodszorra kiállított, az ellenfelét hátulról letaroló Dávid Attila rögvest mehetett is az öltözőbe. Hét másodperc alatt kihasználtuk a kettős emberelőnyt Pilcsik Tamás jóvoltából, majd újabb 16 másodperccel később Németh Attila volt eredményes – immár öt-a-négy-elleni játékban. Mivel az 5 perces büntetés a góllal nem járt le, a 18. percben újabb emberfóros gólt ütöttünk, ez alkalommal Pavuk Attila talált be (3-0).

A második felvonást parádésan kezdte a magyar együttes. A 23. percben Németh Attila duplázott, 56 másodperccel később Virág Tamás volt eredményes, majd Pavuk Attila szerzett gólt. A 33. percben jött a hetedik találatunk, Németh Attila neve mellé már a harmadik gólt jegyezték be. A folytatásban még hat-hat kiállításra került sor mindkét oldalon, de az eredmény már nem változott. A magyar válogatott 20, a román 45 perc kiállítással fejezte be a mérkőzést.

A mieink csütörtökön Ausztráliával játszanak.